CIA'in Parapsikolojik Deneyleri:

slalynn

Active member
1953 yılında Stepler Otelinde kalan bir adam otelin 13. katından ölüme atlıyor. Olay yerine ilk ulaşan kişi otelin müdürü olan Armand Pastore olayı şu sözlerlee ifade ediyor: Sesi duyup dışarı çıktım ve yerde yatan adamı gördüm, yaşıyor olması mümkün değildi fakat gittiğimde adam bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor gibiydi. Adamla konuşarak bana anlatmaya çalıştığı şeyi anlamaya çalıştım..
Bu sıradan gibi görünen olay ölen kişinin ailesinin ısrarlı araştırması sonucu birçok sırrı da açığa çıkardı.
Ölen kişi Frank Olson dan başkası değildi. Kendi gibi oğlu da biyolojik silah araştırmacısıydı. Frank Olson ın aynı zamanda CIA için çalıştığını çok az kişi biliyordu.

Aslında her şey 2. Dünya Savaşından sonra başlamıştı. Savaştan sonra toplama kamplarındaki tutsaklar ortaya çıkarıldığında zihinlerinde ve vücutlarında birçok deney yapıldığı anlaşıldı. Almanlar hipnoz gibi yöntemlerin kullanıldığı deneyler yapmışlardı. Bu deneylerde insanları kontrol etmenin ve istekleri dışında konuşturmanın yolları aranıyordu. Bu yıllarda da ABD Ruslara karşı olan savaşı kazanmak için gizli deneyler yapmaya başlamışlardı. İnsanlar kobay olarak kullanılıp birçok biyolojik ve kimyasal deneylere maruz kalıyorlardı. 2. Dünya Savaşının bitimine az bir süre kaldığında esir kamplarındaki Alman bilim adamları açıkta kalmışlardı. Bir süre sonra CIA ajanları bu bilim adamlarını kaçırıp Amerika ya getirdi. Ve kaçırılan bilim adamları Rusyaya karşı Amerikanın kazanması için insanlar üzerinde parapsikolojik deneyler yapıyorlardı.

Bu bilim adamlarını kaçıran grubun başında ise Frank Olson vardı. Oğlu babası öldükten sonra basına yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: Siyah giyimli adamlar evimize geldi ve babamın otelin 13. katından atlayıp düştüğünü söylediler fakat hiçbir detay vermediler. intihar düşüncesi haberi aldığımız ilk anda başladı.. Ve cenazeyi bize göstermediler. Gelen ajanlar bize babamın çok kötü bir durumda olduğunu ve bize gösteremeyeceklerini söylediler.

Daha sonra ailesi tüm bu olanlardan sonra olayı daha çok araştırmak istediler. Çoğu insan Frank Olsonın ölmeden önce çok değiştiğini söylüyordu sanki beyni yerinden çıkarılmış gibiydi. Gergin şüpheci ve sinirli olduğunu söylüyorlardı. Frank Olson oğluna çok büyük bir hata yaptığını ve istifa etmek istediğini de söylemiş. Fakat CIA istifasını kabul etmemiş.Onu psikolojik bir tedavi görmek üzere kendi hastanelerine gönderirler. Döndüğü gece ise ailesi ölüm haberini alır.

1975 yılında başka bir CIA çalışanının bir otelden atlayarak intihar etmesi sonucunda aile dayanamayıp CIA e dava açar. CIA suçu kabul etmez ancak mahkeme tarafından aileye tazminat ödemek zorunda bırakılır.

Frank Olsonın ölüm nedeni hala çözülemesede mahkemede gizli şahitlik yapan bir adam Olson ın insanlar üzerinde CIA in denediği beyin yıkama zihin kontrolü gibi denylerine şahit olduğunu bir süre sonra da bundan vicdan azabı duymaya başladığı için gizli bir örgüt tarafından yok edildiğini söyler. Şahit aynı zamanda 13 sayısının bu grup için önemli bir sayı olduğunu söyler. En sonunda Frank Olson ın ailesi mezarı açtırmaya karar verir. Açtıklarında 13. kattan düşen Olsonın hiçbir kemiği kırılmamş ve yara izi görülmemiştir.

O dönemlerde birçok cinayet vakası ortaya çıktı ve bunları yapan kişiler hep aynı cevabı veriyordu. " bunu nasıl yapmış olabilirim en son evimde uyuyordum."
Sonrasında da CIA in insanlara parapsikolojik deneyler yaptığı ortaya çıktı. CIA in gizli uzmanları bu insanları bir yatağa bağlayıp ve onların tüm hareketlerini durdurana kadar elektrik veriyorlardı. Bütün kaslar gevşediğinde ve hareketler durduğunda başlarına bir kask takıp onlara yapmalarını istedikleri gizli görevleri anlatıyorlardı. Bu görevleri gerçekleştiren kişiler uyduktan sonra yaptıkları her şeyi unutuyorlardı. Bu davranışları programlamak için hastalara haftalarca aynı cümleler dinletiliyordu. Bu bir beyin yıkama deneyiydi. Tıpkı 1968 yılındaki Robert Kennedy suikastini gerçekleştiren Sirhan Sirhanın yaklandığında ne yaptığını hatırlamaması ve yaptığı şey ona söylendiğinde hayretler içinde kalması gibi.. Sirhan ın evinde kendisine ait olmayan el yazısıyla yazılmış notlarda " göreve odaklan Kennedy ölmeli" yazıyordu. Kennedy gizli bir örgütü açığa çıkaracaktı ve devletin kendisi tarafından öldürüldü..
(engin deniz, wikipedia)
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst